loader image
در حال بارگزاری...
+98-21-44922710 info@irradiator.com
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
Monday 17 June 2024

مسئولیتهای اجتماعی

شعار محیط زیست شرکت رادیاتور ایران

همانطور که در دهه ‏های اخیر و با گسترش روز افزون اثرگذاری سازمان‏ها بر محورهای تشکیل دهنده توسعه پایدار یعنی «اقتصاد»، «جامعه» و «محیط زیست»، مفهومی به نام مسئولیت اجتماعی سازمان‏ها (Corporate Social Responsibility) یا CSR در دنیای مدیریت ظهور پیدا کرده است.

مسئولیت اجتماعی به طور خلاصه یعنی اینکه سازمان ها در قبال جامعه ه‏ای که در آن فعالیت می‏کنند، مسئول هستند؛ چرا که از منابع انسانی، طبیعی و اقتصادی آن استفاده می کنند.

شرکت رادیاتور ایران نیز بر آن شد تا مسئولیت‏های اجتماعی خود را به شرح زیر به اجراء درآورد.

 • اقتصاد (ذینفعان، سهامداران، کارکنان و تأمین‌کنندگانِ شرکت)
 • جامعه (استقرار سیستم صدای مشتریان، حمایت از حقوق مصرف کنندگان، کیفیت محصولات، خدمات گارانتی و تنوع محصول، حمایت مالی از کودکان بی سرپرست موسسه نیکوکاری نیکسا)
 • محیط زیست (حفظ محیط زیست، کاهش آلایندگی‏ها، صرفه جویی در مصرف انرژی، کاهش ضایعات)

مهم‏ترین دستاورد‏های زیست محیطی شرکت رادیاتور ایران

 1. استقرار استاندارد محیط زیست ( ISO14001:2004 ) در سال 1390 از شرکت TUF NORD
 2. استقرار استاندارد مدیریت انرژی ( ISO 50001: 2011 ) و انجام اقدامات مستمر در زمینه بهبود مصرف و کاهش مصارف غیر ضروری انرژی و تغییر تجهیزات پر مصرف با انواع کم مصرف تر آن.
 3. کارشناسی و نقشه برداری و پس از آن ساخت و راه اندازی سیستم تصفیه خانه بهداشتی و صنعتی در انتهای سال 88 و همچنین راهبری منظم تصفیه خانه‏ ها و آزمایش پارامترهای آن به صورت سه ماهه با شرکت‏های دارای مجوز از سازمان محیط زیست.
 4. نصب و راه اندازی سیستم پایش آنلاین روی خروجی تصفیه خانه با پارامترهای TDS، حرارت و PH و ارائه اطلاعات نظارتی آن به سازمان محیط زیست.
 5. افزایش فضای سبز از 4 درصد به 6 درصد مساحت کل شرکت.
 6. انتخاب یکی از مدیــران مجموعه به عنوان شهردار به منظور بهبود شرایط زیست محیطی با همکاری تمامی واحد‏های شرکت.
 7. اجرای برنامه عملیاتی مدیریت پسماندهای شرکت و تعیین میزان هر یک از پسماند‏های عادی ، صنعتی و ویژه و سپس عقد قرارداد امحاء پسماندهای ویژه با شرکت‏های دارای مجوز از سازمان محیط زیست.
 8. جداسازی زباله‏ های خشک و بازیافت شدنی از زباله‏ های تر از مبدا و فروش آنها برای بازیافت در مراکز مجاز.
 9. اندازه‏ گیری و پایش آلاینده‏های دودکش‏های کلیه فرایندهای شرکت و لیفتراک‏ها به صورت منظم.
 10. تغییر در فرایند تولید به منظور کاهش مصرف آب شامل جایگزینی فرایند‏های شستشوی مستغرق به جای شستشوی سیکل باز، استفاده از برج های خنک ‏کننده و برگشت آب در فرایندهای پرس‏های هیدرولیک و کوره بریز که آب در آن‏ها برای خنک کاری استفاده میشود ، استفاده از آبیاری قطره‏ای در آبیاری فضای سبز .
 11. تدوین دستورالعمل های محیط زیستی برای کلیه فرایندها، تدوین شرایط اضطراری محیط زیستی و آمادگی و برگزاری مانور برای آن و آموزش مسایل زیست محیطی و فرهنگ سازی در بین کارکنان .
 12. تهیه مشخصات فنی کلیه مواد شیمیایی دارای ملاحظات زیست محیطی ، شامل : تاثیر بر خاک ، آب‏های سطحی و آبزیان و شرایط کنترل نشت و خطرات زیست محیطی .
 13. راه اندازی خط تولید رادیاتور‏های اکسپندی که از لحاظ زیست محیطی سازگاری بیشتری در مقایسه با تولید رادیاتور مسی و آلومینیومی برخوردار است .